Menu Zamknij

Operat do banku województwo łódzkie

Profesjonalne operaty szacunkowe do banku

Operat jest wymagany przez banki udzielające kredytów hipotecznych. Dzięki niemu bank posiada rzetelną wiedzę o rzeczywistej wartości nieruchomości, na którą ma zostać udzielony kredyt. Jest to też sposób na zabezpieczenie się banku przed sytuacją, w której udzieliłby kredytu wyższego od rzeczywistej wartości nieruchomości. Operat jest również dokumentem, na podstawie którego bank może ustalić wysokość wkładu własnego kredytobiorcy.

Jak wykonać operat do banku?

Osobą upoważnioną do wykonywania operatów jest rzeczoznawca majątkowy. W przypadku starań o kredyt hipoteczny istnieją dwie możliwości jeśli chodzi o wybór rzeczoznawcy majątkowego – skorzystanie z usług osoby wskazanej przez bank lub znalezienie specjalisty na własną rękę. Jeśli jest taka możliwość, warto skorzystać z tej drugiej opcji. Zlecając samemu wykonanie operatu szacunkowego będziemy jego właścicielami. To ważne w przypadku osób, które ubiegają się o kredyt w kilku bankach. Wówczas w każdym banku można przedstawić ten sam dokument. Jeśli wykonanie operatu szacunkowego zleca bank, dokument jest jego własnością i kredytobiorca może nie mieć do niego wglądu.

operat szacunkowy do banku łódzkie

Operat do banku – Łódź i okolice: Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Pabianice

Firma Nieruchomości DNP oferuje operaty do banku na obszarze całego województwa łódzkiego, w tym takich miejscowości jak Łódź, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Koluszki, Tuszyn, Brzeziny, Andrespol, Rzgów, Rogów, Stryków, Nowosolna, Zgierz i wielu innych.